site logo

За нас

Профил на компанијата

Основана во 1956 година, Weihai Baishengyuan Industry Co., Ltd. (оригиналната фабрика за машини за обработка на дрво Weihai) се наоѓа во прекрасниот крајбрежен град Weihai, Шандонг, Кина. Тоа е колекција за истражување и развој, производство, маркетинг на професионална механичка опрема на големи претпријатија, и има самоуправувачки права за увоз и извоз. По децении на развој, компанијата секогаш инсистираше на патот на независни иновации, научен развој. Сега е водечки производи од комплетни комплети опрема за производна линија за иверица, помошни производи, ја следи побарувачката на пазарот постојано се надградува. Производите се извезуваат во повеќе од 50 земји и региони во Азија, Европа, Африка и Америка.

Претпријатието е Национално претпријатие за висока технологија, положено GB/T19001-2016 сертификација на системот за управување со квалитет и CE сертификација. Има провинциски центар за развој на технологија на претпријатија, истражувачки центар за технологија за големи машини за обработка на дрво, истражувачки центар „едно претпријатие и една технологија“ во провинцијата Шандонг, општински центар за индустриски дизајн, лабораторија за табли заснована на дрво Веихаи итн. Има 23 национални патенти за пронајдок, 25 комунални услуги модел патенти, наложено 10 професионални стандард. Претпријатието ја освои „Третата награда за напредок на науката и технологијата во провинцијата Шандонг“, прво ги поставува фокусните области во производите за техничка опрема на провинцијата Шандонг во независен иновативен проект. Прва награда за извонредни достигнувања во технолошките иновации, „прва награда за одлични нови производи“ „втора награда за наука и технологија за кинеската машинска индустрија“ „прва награда за иновации на кинеската индустрија за шумски производи и други награди“. Линијата за ротирачко лупење на фурнир од брендот BSY и ротациониот струг за лупење без вретено со ЦПУ се идентификувани како производи од познатиот бренд во провинцијата Шандонг.

Претпријатието е потпретседател член на Здружението за шумски машини на Кина и административна единица на кинеската асоцијација за машински алати, директорска единица на националната алијанса за иновации во индустријата за шумарска опрема, единици членови на асоцијацијата на индустријата за висока опрема Шандонг, кинеската индустрија за машински алати за обработка на дрво „топ десет“ претпријатија за независни иновации, првата серија на мали и средни претпријатија „скриени шампиони“ во провинцијата Шандонг.

BSY испорачува низа машини кои вклучуваат постројка за иверица, дебаркер за трупци, ротационен струг со едно вретено за фурнир, ротационен струг без вретено за фурнир, фен за фурнир, преса за иверица, тример за рабови од иверица, Брусење на иверица итн.

Сервисот и обуката се обезбедуваат преку професионално обучениот персонал на дилерите на BSY, или директно преку сервисните техничари на компанијата.

Нашата цел отсекогаш била да обезбедиме само најквалитетна опрема и услуги. Повторно, добредојдовте во BSY Industry Group. Ако ви требаат дополнителни информации кои не се наоѓаат на оваа веб-локација, ве молиме слободно контактирајте со нас.